През април 1820 г. един селянин на остров Милос на име Йоргос Кентротас, откопава в нивата си силно повредена антична статуя, която много скоро ще очарова цялото човечество. <span 'times="" new="" roman';="" color:="" windowtext;="" font-style:="" normal\"="">Намерена без да бъде търсена, тя е приета така сякаш са я очаквали от край време. Кой и защо пръв я отъждествил с богинята Афродита? Каква е била съдбата на нейните похитители? А каква е ролята на гръцкия колекционер на антики Николакис Мурузис, високопоставен сановник в османската йерархия, Велик Драгоман на Флота, потомък на известна аристократична фамилия от Влашко-молдовските княжества? И ако наистина е била открита лявата й ръка, държаща «ябълката на раздора», тогава кой я е взел и къде е изчезнала?
Истинската тайна на Афродита се крие в самия нейн образ, а историята й е историята на възмогването на един шедьовър няколко месеца преди да започна борбата за възраждането на нова Гърция – гръцкото национално освободително въстание (1821). Разбира се, става дума за Венера Милоска, както и за лудешкия хоровод, който се повежда веднага, както за оценяването на находката, така и за нейното пренасяне във Франция от момента, в който стойността й бива определена. Но защо тъкмо във Франция? Защото Франция има вицеконсул – Луи Брест, на егейския остров Милос, а и защото, съвсем случайно там се намират още двама французи: кадетът от френския военно-морски флот и привърженик на Бонапарт Оливие Вутие, както и един почитател на древността и заклет естествоизпитател, по-късно изследовател на Антарктика и фанатичен привърженик на трона на Бурбоните - Дюмон Дюрвил. Тримата французи се забъркват с невероятна скорост и жар в интригата по оспорването на статуята., но те няма да се окажат сами в тази амбициозна операция. Заедно с тях се заемат да действат и Димитриос Иконому, пратеник на Великия Драгоман на Османския флот влашко-молдавския княз Николакис Мурузис, както и още двама френски дипломати - виконт дьо Марселюс и маркиз дьо Ривиер.
Такис Теодоропулос е роден в Атина през 1954 г. Следвал е сравнително литературознание, театрология и антропология в Париж. Колумнист в атинския всекидневник „Та Неа”, от 1996 г. работи в сферата на издателския бизнес. От 2009 г. е председател на Управителния съвет на Гръцкия център за книгата (ЕКЕВИ). Автор е на романите: „Непонятният пейзаж”, „Пропадането на Нарцис”, „Лудост по пладне”, „Романът на Ксенофонт”, „Босият облак”, на философската пародия „Котките на Атина” и др. Романът му „Силата на мрачния Бог” бе удостоен с наградата за 1999 г. на фондация „Уранис” към Атинската академия. През 2004 г. е отличен от Френската академия за заслугите му за популяризиране на френския език и литература в чужбина, както и за преводните издания на романите му на френски.
Последният му роман „Лявата ръка на Афродита или истината за Венера Милоска” е археологически трилър за идеологията на неοкласицизма, и не само.
Доставка
Доставката се извършва до посочен от вас адрес или офис на куриерска фирма „Спиди” в рамките на работното време на куриерскata фирмa.
Срок за доставка – От 3 до 5 работни дни, с изключение на населените места, които куриерска фирма „Спиди” обслужват по график.
Плащане с наложен платеж или банков превод!
При плащане с наложен платеж, трябва да заплатите дължимата сума при получаване на пратката.
Време за доставка: От 3 до 5 работни дни!
Доставката се изчислява автоматично от системата на куриерска фирма „Спиди”.
Ориентировачната цена на доставка до офис на „Спиди” 3.40 лева.
Ориентировачната цена на доставка до адрес със „Спиди” 4.20 лева.
Безплатна доставка за поръчка над 50.00 лева.
Тази сума може да варира според наложения платеж, броя, обема и теглото на поръчаните стоки, както и населеното място на получателя.
В случай, че сте избрали начин на плащане "Наложен платеж", моля запазете разписката за изплатен Пощенски Паричен Превод, която куриерът издава при доставката.
Тя съответства на документа Касова бележка.
За поръчките с фактура този документ се прикачва към фактурата.
Изпратена и непотърсена поръчка в рамките на 7 дни се анулира и се връща към нас.
Заплащането на направените поръчки може да се извършва по няколко начин: